Karácsony

Középiskolánk kollégiumában - mielőtt hazautaztak gyermekeink a téli szünetre - karácsonyi ünnepséget tartottunk.

Minden csoport műsorral készült az estére. A fiúk maguk alkotta filmmel szórakoztattak bennünket, a lányok pedig dalokat énekeltek. A karácsonyi köszöntő után gyertyafénynél fogyasztottuk el ünnepi vacsoránkat.

2013 utolsó tanítási napján iskolánkban is megemlékeztünk a karácsonyról. A tornateremben gyűltünk össze egy tanulóink által feldíszített fenyőfa körül. Gitárszakköröseink meghitt műsorral kedveskedtek nekünk.

Zámori Ida igazgató asszony az alábbi dalszöveggel kívánt boldog ünnepeket, jó pihenést:

Hóban ébred majd az ünnep,
Minden percben nevet ránk.
Tud-e bármi szebbet adni,
mint a békés nagyvilág?

Körbenézel, s látsz egy arcot,
Amin némán gond pihen,
Reményt adhatsz pár mosollyal,
Hogy a holnap más legyen.

Jut még bárkinek
A tiszta fényből egy cseppnyi láng,
Jó kedv könny helyett,
Ha másod nincs is, ezt add tovább!

Nagy Ferenc