Szép eredmények, szép kiejtésből – német nyelven

Gimnáziumunk németes tanulói babérokat hoztak haza

A szeghalmi Péter András Gimnázium 2017. december 14-én negyedik alkalommal rendezte meg angol és német nyelvből szép kiejtési versenyét.

A versenyzőktől kérték, hogy készüljenek fel egy előzetesen kiválasztott, a telet vagy annak ünnepeit, hagyományait megidéző memoriterből, majd a szervezők által választott ismeretlen szöveget adjanak elő a neves zsűri előtt legjobb tudásuk szerint.

A zsűri anyanyelvi tanárokból, valamint a Debreceni Egyetem egyik elismert oktatójából állt, akik bátorító gondolatokkal köszöntötték és vették körül a megmérettetés előtt álló tanulókat.

A sarkadi gimnáziumot -Középiskola kategóriában- Papp Krisztina (10.C) és Báló Gréta (11.A) osztályos diákok képviselték.

Krisztina az adventi gyertyákról szóló, szabadon választott történetével I. helyezést ért el, Gréti pedig a mézeskalács eredetéről szóló szakszöveg előadásával a II. helyen végzett.  Felkészítő tanáruk Sárosiné Sárközi Andrea.

Gratulálunk az elért eredményhez!