Kollégium

Beköltözés a kollégiumba

Szeptember 1-je csak a meteorológiai ősz első napja, de most ezen a napon még rekkenő hőség volt, tombolt a nyár. Nyár ide, vagy oda, de kezdődik a suli…! - Gondolhatták azok a diákok, akik ezen a szép vasárnapon visszaköltöztek a másik otthonukba, a mi kis kollégiumunkba.

Gólyatábor a sarkadi gimnáziumban

Az Ady Endre-Bay Zoltán Gimnázium és Kollégium ebben az évben is megszervezte a gólyatábort augusztus 26-28. között, amin a szakgimnázium diákjai is részt vettek.

A ,,gólyanevelő” végzős diákok nagy szeretettel fogadták a kisgólyákat. A sarkadi tűzoltók bemutatójuk során a ,,vízágyúk” bevetésével megmutatták az ifjoncoknak, hogy nem csupán oltásra, hanem hűtésre is kiválóan alkalmas a víz.

Ballagás a kollégiumban

Április 25-én kora délután a kollégium nem végzős diákjai a kertben gyűjtött növényekkel takarosan feldíszítették az épület előterét, lépcsőit, folyósóit.

A ballagók még utolsó alkalommal végig járták szeretett otthonuk szobáit. Balogh Endre tanár úr saját versével köszöntötte a fiatalokat, majd Sárközi Anna intézményvezető asszony üdvözölte az ünnepelteket, és a jövőre vonatkozó tanácsokat, intelmeket fogalmazott meg számukra.

Arany-hét 2019

Arany-hét a kollégiumban

2019. márc. 18-21.

Ebben a tanévben is nagy várakozás előzte meg az évtizedek óta megrendezésre kerülő eseményt. Vannak, akik csak a szilenciumi kötöttségek lazulásának örvendeznek, a többség azonban jó programokban reménykedik. Nem hiába.

Az első napon tiszteletünk jeléül virágot helyeztünk el Arany János a költőóriás szobránál, ahol Balogh Endre tanár úr megnyitotta az eseményeket. A programok szervezéséből a nevelőkön kívül a diákönkormányzat is kivette részét.

Nagy Zoltán Emlékfoci Torna 2019

Szomorú évforduló a 2019-es év azok számára, akik ismerték Nagy Zoltánt, Zolikát. Zolika az intézményünk tanulója volt, és sajnos 2009 nyarán 17 éves korában tragikus hirtelenséggel hunyt el. Az akkori barátai, kollégiumi társai, nevelőtanárai elhatároztuk, hogy minden évben, a születésnapján a kedvenc sportjával, a focival emlékezünk meg róla. Ez így történ idén is. A kortársai már felnőttek lettek, és többfelé sodorta őket az élet, de ilyenkor –akik tehetik - igyekeznek ezen a megemlékezésen itt lenni. Valódi megemlékezés volt az idén már 10. alkalommal megrendezett emlékfoci, hiszen bár ragyogó, és pörgős mérkőzéseket láthattunk, mégis azt lehetett érezni, hogy itt most sokkal többről van szó, mint egy focimeccsről.

Gólyatábor a középiskolában

Városunk gimnáziuma által hosszú évek megszervezésre kerülő gólyatábor ebben az évben augusztus 27-29. között került megrendezésre a kollégiumban. A tábotban a gimnázium és a szakgimnázium diákjai is részt vettek.

Aranyosak voltak a kisgólyák és a végzős diákokból verbuvált gólyanevelő csapat is. Ezért igazi családias hangulat alakult ki a táborban. Annak ellenére, hogy a kicsik életük legfárasztóbb 48 óráját élték át. Volt teendőjük bőven.

A 3 órás városi kalandtúra igencsak próbára tette fizikumukat. Az volt a szerencse, hogy előtte a városi tűzoltók hatékony „párakapuval” (vagy inkább vízágyúcskával) felfrissítették őket.

Gólyaavató a kollégiumban

Be nem állt a csőrük… Talán csak akkor, amikor a kezdő-gólya-táncot ropták. De azután! Nyelvtörőt daráltak savanyú jégkockával a szájban. Vagy éppen szerelmet vallottak a kollégium közössége előtt (nem önszántukból, mégis lelkes átéléssel). Szívesen felvették az énekesmadár szerepet is (úgy, ahogy), hamiskás (a dalok is úgy szóltak) mosolyra késztetve bennünket. Kötélen nem, de tojásokon (hogy ezek milyen törékenyek) „roppant” jól táncoltak. Szem (és zokni) nem maradt szárazon.

Gólyatábor

Szeptember 28-án a város középiskoláinak kedvelt madarai, a „gólyák (összesen 35-en) fészkelték be magukat a kollégium épületébe, hogy a fiókalét, a szárnybontogatás szépséges küzdelmein keresztül megkezdjék elsajátítani a kötelékben repülés tudományát. Eme nemes célkitűzés megvalósításában lelkes, hathatós segítséget kaptak a végzős diákoktól, akik nagy szeretettel – fárad(t)ságot nem kímélve – vetették bele magukat a feladatba.

Arany Hét 2017

Kollégiumunk több évtizede egyhetes rendezvénnyel tiszteleg márciusban Arany János előtt. A 200 éve Nagyszalontán született költőóriás szobránál Sárközi Anna, az Ady Endre – Bay Zoltán Gimnázium és Kollégium intézményvezető asszonya mondta el gondolatait, majd megnyitotta az események sorát.

Feliratkozás Kollégium csatornájára