Diákélet

Beköltözés a kollégiumba

Szeptember 1-je csak a meteorológiai ősz első napja, de most ezen a napon még rekkenő hőség volt, tombolt a nyár. Nyár ide, vagy oda, de kezdődik a suli…! - Gondolhatták azok a diákok, akik ezen a szép vasárnapon visszaköltöztek a másik otthonukba, a mi kis kollégiumunkba.

Gólyatábor a sarkadi gimnáziumban

Az Ady Endre-Bay Zoltán Gimnázium és Kollégium ebben az évben is megszervezte a gólyatábort augusztus 26-28. között, amin a szakgimnázium diákjai is részt vettek.

A ,,gólyanevelő” végzős diákok nagy szeretettel fogadták a kisgólyákat. A sarkadi tűzoltók bemutatójuk során a ,,vízágyúk” bevetésével megmutatták az ifjoncoknak, hogy nem csupán oltásra, hanem hűtésre is kiválóan alkalmas a víz.

A tankönyvek kiosztásának rendje

Az egyszerűség, hatékonyság, és a minimális sorbanállás jegyében az egyes osztályok tanulói a következő időpontban vehetik át a tankönyveket.

2019. augusztus 26-27.

9-12 h

2019. augusztus 28-29.

9-12 h

9. és 10. évfolyam 11. és 12. évfolyam
Helyszín: 2. emelet, könyvtárszoba INFO-TÉKA

Ballagás a kollégiumban

Április 25-én kora délután a kollégium nem végzős diákjai a kertben gyűjtött növényekkel takarosan feldíszítették az épület előterét, lépcsőit, folyósóit.

A ballagók még utolsó alkalommal végig járták szeretett otthonuk szobáit. Balogh Endre tanár úr saját versével köszöntötte a fiatalokat, majd Sárközi Anna intézményvezető asszony üdvözölte az ünnepelteket, és a jövőre vonatkozó tanácsokat, intelmeket fogalmazott meg számukra.

Parlamenti különórán az Ady-Bay diákjai

Idén is megszervezésre került a diákjainknak a „Parlamenti különóra”, ami szorosan kapcsolódik az állampolgársági ismertekhez, amelyet a történelemóra keretében tanulnak a diákok. Ezért is volt hasznos, különösen így érettségi előtt a végzősöknek.
A korai indulás után kb. 9.30-ra értek a csoportok a Parlamenthez A detektoros kapu sok diáknak újdonság volt és jó kis izgalmat okozott, ha bejelzett egy-egy övcsat, gyűrű, aprópénz.
Ezek után kerültek sorra az izgalmas és tanulságos programok. „Országgyűlési ismeretek”
Egy országgyűlési képviselő tartott előadást, amelyben bemutatta a saját és az Országgyűlés munkáját. A tartalmas előadás után a diákság kérdéseket tehetett fel.

Egy nap Londonban

Iskolánkban április második hetében Digitális Témahét került megrendezésre. Csoportunk informatika órán feladatul kapta, hogy szervezzen meg egy fiktív londoni kirándulást, amelyhez 1500 font és egy nap állna rendelkezésünkre. Az utazás tervezett dátuma június 12. A csapat úgy gazdálkodott, hogy a rendelkezésre álló keretből egy repülőgépes utazás után a következő nevezetességekhez látogat el: Buckingham Palace, a British Museum, a Harry Potter Shop és a Trafalgar Square. Ez utóbbi környékén egy színvonalas éttermet is találtunk, ahol is thai ételeket szeretnénk kipróbálni.

Arany-hét 2019

Arany-hét a kollégiumban

2019. márc. 18-21.

Ebben a tanévben is nagy várakozás előzte meg az évtizedek óta megrendezésre kerülő eseményt. Vannak, akik csak a szilenciumi kötöttségek lazulásának örvendeznek, a többség azonban jó programokban reménykedik. Nem hiába.

Az első napon tiszteletünk jeléül virágot helyeztünk el Arany János a költőóriás szobránál, ahol Balogh Endre tanár úr megnyitotta az eseményeket. A programok szervezéséből a nevelőkön kívül a diákönkormányzat is kivette részét.

"Te szedd"

Az Ady Endre – Bay Zoltán Gimnázium és Kollégium pedagógusai és diákjai is csatlakoztak a „Te Szedd” országos szemétszedési akcióhoz.

Savaria Országos Tanulmányi Verseny

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ által meghirdetett versenyen vettek részt diákjaink.

A verseny célja, hogy a tehetséges diákok számára lehetőséget biztosítson egyes történelmi korszakokban való elmélyülésre, a képességek újszerű fejlesztésére. Ezek közül is kiemelt szerepet szán a források használatának, a források segítségével ismeretek szerzésének, a szaknyelv helyes használatának, a térben és időben való tájékozódás képességeinek, a kommunikációs képességek fejlesztésének, a problémamegoldó és kritikai gondolkodás kialakításának.

Feliratkozás Diákélet csatornájára