Újabb sikeres Erasmus+ pályázat

Jól indul az új tanév az Ady Endre-Bay Zoltán Gimnáziumban, hiszen augusztusban jött a jó hír, hogy intézményünk sikeresen pályázott a Tempus Közalapítványnál nemzetközi iskolai együttműködések kategóriában. Ennek köszönhetően diákjaink elutazhatnak Olaszországba, Németországba, Romániába és Görögországba és mi is vendégül látjuk ezeknek az országoknak a diákjait, tanárait.

A pályázat címe : „Végső megoldás ellen”. Ennek keretében a Holokauszt történetét ismerik meg európai és helyi viszonylatokban, valamint a fajgyűlölet, kirekesztés elleni fellépés is fontos témaként jelenik meg a pályázat pogramtervében. A pályázat munkanyelve az angol nyelv lesz. Ennek köszönhetően az elkövetkező két tanévben diákjainknak lehetőségük lesz gyakorolni az idegen nyelveket, megismerni más népek kultúráját, oktatási rendszerét is. A projekt első állomása Románia, Iași városa lesz.